Nieodpłatne szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że instytucje społeczne i charytatywne realizują często wartościowe projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych działaczy, to brakuje im profesjonalnego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na szkolenia raczej nie mają środków.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na nieodpłatne warsztaty z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane jednostki, jak również indywidualni wolontariusze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia powinni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

zarządzanie projektem w jednostkach niedochodowych

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski zgłaszać można zawsze. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi ilość dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Iwona Piga, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy kampanie będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. Tam szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi:
Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym

Czytaj więcej...